Chupacabras

Chupacabras
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Kraków
Utworów:
7
Oglądany:
1009 razy
Założenie konta:
22 lipca 2010
Ostatnia aktualizacja:
3 września 2012
Krakowski zespół, którego skład tworzą muzycy niezależnej sceny rockowej, wywodzący się z takich grup jak ID, BANDOG, DE PRESS, PRL.

Krakowski zespół CHUPACABRAS powstał w 2003 roku z inicjatywy Pazura (wokal) i Łańcucha (gitara), członków nie istniejącej już punkrockowej formacji ID. Oprócz nich, do nowego projektu dołączyli – Novaczek (gitara) i Dzida (bass) – obaj ze ska-corowego Bandoga oraz Mały (DePress, PRL), który grał zarówno w Idzie, jak i w Bandogu.
Nowy skład utworzyli zatem muzycy wywodzący się z dwóch czadowych i niezwykle popularnych w latach 90. krakowskich kapel. Gdy kilka lat temu oba zespoły zawiesiły działalność, wydawało się, że nic nie wskrzesi ich ducha. Stało się jednak inaczej. Powstał zespół wolny od ideologicznych obciążeń i ograniczeń, a co więcej, pozbawiony „politycznej poprawności i inklinacji do bezmyślnego klepania banałów”. Postanowił działać na własnych zasadach w myśl punkowego hasła: „Myśl sam i rób sam”.

W 2004 r. jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty, zespół dostał wyróżnienie na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie. W tym czasie jeden z utworów Chupacabras pt. „Czarny Pan”
został umieszczony na kompilacji, dołączonej do jednego z numerów magazynu „Lampa”.

W 2006 r. nakładem wydawnictwa Mystic Production ukazał się debiutancki album zespołu pt. „Chupacabras”. Płyta zyskała bardzo pochlebne recenzje w muzycznych periodykach (m.in. Teraz Rock, Machina oraz w wydawnictwach niezależnych). Na albumie gościnnie wystąpił Marcin Świetlicki, który napisał i wykonał utwór „Dlatego, że mnie nie chcesz”.
Do jednego z utworów pt. „You never know” powstał animowany clip, który był „teledyskiem tygodnia” w portalu interia.pl oraz pojawił się m.in. w rotacji MTV.

W 2007 r., na zaproszenie Jurka Owsiaka zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Zespół świetnie sprawdzający się „na żywo” grał koncerty m.in. z takimi legendami, jak Brygada Kryzys, Kryzys, Dezerter, UK Subs, Vibrators czy The Toasters.
Pod koniec 2007 r. Chupacabras został entuzjastycznie przyjęty również przez zagraniczną publiczności podczas koncertów w Belgii i we Francji.

W czerwcu 2010 r. utwór „Chupacabras are fine” z debiutanckiej płyty zespołu pojawił się na charytatywnej kompilacji „Rock 4 Life”, wydanej przez niezależną amerykańską wytwórnię Quickstar Production.

Obecnie na rynek trafia drugi krążek formacji , zatytułowany „Iluminacja”. Choć Krakowianie kazali czekać na niego aż 4 lata - słychać, że w czasie tej przerwy zespół nie próżnował.
Do rąk dostaniemy materiał przemyślany, doskonale zaaranżowany, o niebo lepiej zrealizowany od poprzedniego – wręcz przebojowy!
Agresywne riffy gitar, melodyjne chóry i chwytliwe refreny, to składniki muzycznej mikstury, przygotowanej przez muzyków. Dodatkowym smaczkiem tego koktajlu są lekko absurdalne, bardzo sarkastyczne i niebanalne teksty, autorstwa charyzmatycznego wokalisty, Pazura.
Panowie powracają z tym, co wychodzi im najlepiej, a czemu trudno przykleić jednoznaczną etykietkę, – czyli ze sporą dawką energetycznego czadu z pogranicza punk/HC.
Zespół konsekwentnie podąża raz obraną ścieżką, tworząc niewątpliwie własny, rozpoznawalny styl. Bez szablonowego łączenia punka z reggae, bez obowiązkowych przekleństw, bez ulegania aktualnym trendom, bez rutyny. Pozostawiając niedosyt i chęć ponownego odtworzenia płyty.
Całości dopełnia świetnie dopracowana grafika (by Farmer), podkreślająca anty-konsumpcyjne przesłanie zespołu..

„Iluminacja” to płyta dojrzała, stanowiąca dobrą propozycję dla odbiorcy bardziej wymagającego, szukającego czegoś więcej niż łojenie spod znaku „jabol punk”.
Pilotuje ją znany z fal eteru singiel „Kapitalna Rzecz”, za dystrybucję odpowiedzialna będzie firma Mystic Production. Premiera 19.07.2010.

Obecnie zespół promuje swój nowy utwór pt."NOC".
 • DJ Kylo

  2011-11-20 12:55

  Witam , Zapraszam do oceny mojej produkcji muzycznej pozdrawiam kylo :)

 • Zapraszam Serdecznie do naszego muzycznego forum!

  Wystarczy się zarejestrować, by móc uczestniczyć nie tylko w konkursach muzycznych, promocji bo wiele więcej.

  www.othercenter.pl

 • maria

  2011-03-05 21:14  Hello Dear,
  My name is mirriam
  i saw your profile today at
  http://mala-ag.muzzo.pl/and became interested in you,i will also like to know you the more,and i want you to send an email to my email address so i can give you my picture for you to know whom i am.Here is my email address( soumahmirriam@yahoo.co.uk) i believe we can move from here! (Remember the distance,color or age does not matter but love matters allot in life)I will be happy to seeing a good responds from you
  Thanks and remain blessed.
  Yours in love mirriam

 • Młodzi Wykonawcy

  2011-02-14 17:40

  Bardzo dobra twórczość!
  Młodzi Wykonawcy szukają takich wykonawców !
  Wejdź na www.mlodziwykonawcy.xt.pl
  Zapraszam! : ))

 • Redakcja Muzzo

  2010-08-09 11:41

  Witamy!

  Z przyjemnością informujemy, że redakcja serwisu Muzzo.pl wybrała Was Wykonawcą dnia.
  Z tego tytułu w dniu dzisiejszym Wasz profil prezentowany jest na stronie głównej serwisu.

  Gratulujemy profilu i życzymy dalszych sukcesów.

  Pozdrawiamy,
  --
  Zespół redakcyjny serwisu Muzzo.pl

 • Embassy

  2010-07-23 20:41

  Zapraszamy do zapoznania się z piosenkami z debiutanckiej płyty.
  Mamy nadzieję, że przypadną do gustu.
  Pozdrawiamy

 • Jimmy Hates You

  2010-07-23 15:34

  Witamy i zapraszamy do nas :)

 • MegaMjuzik

  2010-07-23 10:17

  Rzeczywiście, kapitalna! :)

 • Arkadia

  2010-07-22 13:41

  zapraszamy do przesłuchania naszych piosenek i skomentowaniu ich wielkie dzieki z góry :) pozdrawiamy:)